Karcagi hírek: Országos selejtezőben a Szentannai csapat!!!!!

Edzői beszámoló az elmúlt napok és hetek karcagi (Szentannai) történéseiről.

2014. november 11-én Karcagon rendezték meg a VI. korcsoportos kézilabda megyei selejtezőt. A megyéből 9 csapatot 3×3-as csoportba sorsolták. A karcagi selejtezőben a túrkevei Ványai, a karcagi Református Gimnázium és a Szentannai csapata vívott nagy csatát a döntőbe jutásért.

A Ványai legénységét mind a Gimnázium mind a Szentannai magabiztosan győzte le, így az utolsó mérkőzésre maradt a döntés. A gimnázium csapata magabiztosan kezdte a mérkőzést és a 7. percben már 4-1-re vezetett. Ekkor a Szentannai agresszívabban kezdett védekezni és az első félidő végére a kemény játék meghozta a várt fordulót 9-8-al mehettek pihenni a csapatok.

A második félidőt ott folytatták a fiúk ahol abbahagyták. Agresszív védekezés és kreatív támadó játék jellemezte a mérkőzést. 5 perccel a vége előtt 20-13-ra is vezettek a fiúk és nem is volt kétséges, hogy a Szentannai csapata jut tovább a karcagi fordulóból, 22-18-ra legyőzve a Nagykun Református Gimnázium csapatát.

2014. november 25.-én Mezőtúron rendezték meg a VI. korcsoportos kézilabda megyei döntőt. A 9 csapatból a Szolnoki Központi Iskola, a Mezőtúri Gimnázium és a karcagi Szentannai csapata jutott a hármas döntőbe. Várható volt, hogy a mezőtúri fiúk nyerik a megyei döntőt ugyanis a 18 éves NB2-es felnőtt játékosokkal szemben még esélytelen a 15-16 éves karcagi gárda. De meglepő eredmény született a Mezőtúr ellen. Az első félidőben 17-11-re vezetett csak a megyei győztes csapat. Ekkor mindenki játéklehetőséget kapott és így is szép eredménnyel, 34-17-tel jöttek le a pályáról a fiúk.

Ami a Szolnoki csapat ellen következett az maga volt a csoda – tudtuk meg Balog Zoltántól a Szentannai edzőjétől.

„A Szolnoki csapat nem véletlenül került a hármas döntőbe. 18 éves abonyi, törökszentmiklósi, ceglédi, játékosok alkották a szolnoki csapatot, melyet a 4 szakiskolából válogattak össze. A fiúk fogadkoztak, hogy keményen fognak védekezni és megmutatják mi a karcagi virtus. Magunkban mosolyogtunk és nem is gondoltuk, hogy a 195 centis játékosok ellen bármi esélyük is lenne fiainknak, főleg azzal a tudattal, hogy a Mezőtúrtól mindössze 4 góllal kapott ki a Szolnok. De megcsinálták a fiúk. Ez a legénység 5. éve játszik együtt és ismét megmutatta, hogy képes a csodára. Végig vezetve 22-20-ra legyőzték a Szolnokot és ezzel kivívták maguknak azt a lehetőséget, hogy V. korcsoportos létükre (15-16 évesek) VI. korcsoportos (17-18 évesek) országos selejtezőben vehetnek részt.”

Megyei Ezüstérmes csapat tagjai: Kovács Ákos, Czinege Tibor, Székely Tamás (kapusok), Baráth Roland, Bernáth Gergő, Ferenczi Zoltán, Fülöp Imre, Gődér Dávid, Holló Sándor, Kisari Márk, Mészáros László, Rácz Tamás, Karsai Dani, Székely Ádám, Regényi János.

Edző: Balog Zoltán, Deák Ferenc

DSCN7739

(A fényképre kattintva a teljes képméret elérhető.)

Mindenkinek szívből gratulálunk az eddigi eredményekhez, a jövőben pedig további kitartást és dobogós helyezéseket kívánunk!