Idegenben győzött a Szolnoki Honvéd – Fényképekkel, Videóval

A megszokott vasárnapi időponttól eltérően, most szombaton került megrendezésre az a női megyei bajnokságot érintő mérkőzés, ahol a Mezőtúri AFC otthoni keretek között fogadta a Szolnoki Honvéd csapatát.

A mérkőzésről készült videós összefoglalónkat itt tekinthetik meg:

A mérkőzés során mindkét csapat hibát hibára halmozott és a nézők soraiból is akadtak “felszisszenések” egy-egy kihagyott helyzet, bosszús kapufára lövés, vagy szabálytalanság láttán. A kézilabda iránt érzett lelkes odaadás mellett az is érződött a csapatokon, hogy valami nincs rendben. Az idei bajnokság lassan a végéhez ér, és lehet a fáradtság, vagy maga a szombati játéknap okozta az előbbieket, ez a mérkőzés most a nézőtérről ítélve nem azt tükrözte, amire a lányok valójában képesek. Az előbbiek ellenére szép mérkőzést láthattak a helyszínre kilátogató érdeklődők.

A mérkőzést végig uralta a Szolnoki Honvéd, aki az első félidőben 8 gólos előnyre tett szert 6-14-es állás mellett az otthon játszó Mezőtúri AFC-vel szemben. A mérkőzés második felében ez a felállás állandósulni látszódott és 16-26 eredmény mellett a mérkőzés győztese a Szolnoki Honvéd csapata lett, akik 2 bajnoki ponttal lettek gazdagabbak a záró forduló előtt.

A mérkőzésről készült további fényképeinket ide kattintva tekinthetik meg Vidék.MA hírportálunk közösségi oldalán.

A bajnokság jelenlegi állása

Első helyen a Szolnoki KCSE lányai állnak, akik az egész bajnoki évet magabiztosan, dobogós helyen vezették. Őket a Martfűi VSE, a Túrkevei VSE, majd a Szolnoki Honvéd követ a második, harmadik és negyedik helyen. A tabella ötödik helyezettje a Jászberényi NKE, akit a Mezőtúri AFC igyekszik utolérni. A Berekfürdő SE lányai a 7. helyen állnak, szorosan a Jászalsószentgyörgyi KSE-vel, akik a nyolcadikok. A bajnoki sort a Fegyvernek KSE és Jászfényszaru VSE zárja a kilencedik és tizedik helyen.

A záró forduló – Programajánló

2017. május 13-án (szombaton) kerül megrendezésre a 2016/2017-es bajnoki év záró fordulója az alábbiak szerint:

2017. május 13. szombat
10:00 Berekfürdő SE – Jászalsószentgyörgy KSE
11:00 Jászberényi NKE – Fegyvernek KSE
12:00 Mezőtúri AFC – Martfűi VSE
13:00 Szolnoki Honvéd – Jászfényszaru VSE
14:00 Szolnoki KCSE – Túrkevei VSE

A meccsnapot egyből a bajnokság hatodik/hetedik és nyolcadik helyéért folyó küzdelem fogja nyitni így a Nagykunságból és a Jászságból is érdemes lesz Túrkevére látogatni és a helyszínen buzdítani a csapatokat. A további mérkőzéseket tekintve is adódhatnak meglepetések és a matematikai esélylatolgatások is szerepet játszanak a szerencsével karöltve.