Fotó: Bodnár Csaba/Vidék.MA

Fényes eredményekkel tértek haza a mezőtúri úszók az országos versenyről

Országos Pontszerző Bajnokság Országos Úszóbajnokságát tartották csütörtökön Budapesten. A megyét a mezőtúri tűzoltó-parancsnok, Ádám Tibor és munkatársa, Csillik Annamária képviselte. Mindketten érmekkel tértek haza. Annamari első lett 50 méter gyors és 50 méter hát számokban. Tibi harmadik lett 50 méter gyorsban és hát számokban.

A budapesti Tüskecsarnok Sportuszodában szálltak vízbe a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság 2017. évi Országos Pontszerző Bajnokság Országos Úszóbajnokság résztvevői október 5-én. A megmérettetést a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság és az Országos Katasztrófavédelmi Sportegyesület közösen rendezte.

A csaknem kétszáz sportos résztvevő a kitűnő eredmények reményében, a saját és a szervezeti egysége sikeréért küzdve állt a rajtkőre. A versenyzők női és férfi kategóriában, korosztályokra bontva, különböző úszásnemekben indultak, így ötven- és százméteres távokon, gyors-, mell- és hátúszásban, illetve váltóversenyekben. A verseny kitűnő körülmények között, jól szervezetten, óvás és sérülés nélkül zajlott le. (Erről bővebben itt!)

Csillik Annamária 50 méteres női hátúszásban és gyorsúszásban is bajnok lett, Ádám Tibor parancsnok pedig ötven méteres férfi gyors és hátúszásban lett harmadik. Gratulálunk a mezőtúri sportolóknak!