Vojvoda Dávid (j3) kosárra dob, mellette a koszovói Fisnik Rogova (k), valamint Keller Ákos a férfi kosárlabda világbajnoki selejtezősorozat C csoportjában játszott Magyarország - Koszovó mérkőzésen a debreceni Főnix Csarnokban 2017. november 26-án. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Férfi kosárlabda vb-selejtező Debrecenben – Győzelem Koszovó ellen

A magyar férfi kosárlabda-válogatott 84-76 legyőzte Koszovót vasárnap Debrecenben a világbajnoki selejtezősorozat második fordulójában.

A szeptemberi Eb-n nyolcaddöntős nemzeti csapat – melyben utoljára lépett pályára a 32 éves Wittmann Krisztián – az első félidőben nehezen tartotta a lépést ellenfelével, majd a 24-15-re hozott harmadik negyeddel gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést. A hazaiak legjobbja Vojvoda Dávid és a 92-szeres válogatott Wittmann lett egyaránt 20 ponttal.

Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány együttese két forduló után ötvenszázalékos mérleggel áll, a vb-kvalifikáció februárban folytatódik Litvániában.