Megküzdött érte, és kitüntette az élet születésnapján a kisújszállási származású immár háromszoros Európa bajnokot!

Az Eskrima Hungary csapata sikereket halmozott az Európa Bajnokságon ahol az egyéni versenyben elért legeredményesebb magyar versenyző Deák Miklós a Full contakt küzdelemben lett Európa bajnok. Dobi Levente balmazújvárosi, a többi magyar csapattag budapesti versenyzőként léphetett pályára és hozhatta el a sikereket.

Viszont ne rohanjunk előre

A pár hete Romániában (Bukarestben) megrendezett Eb eseményeiről maga a Kisújszálláson dolgozó és kisújszállási származású Deák Miklós számolt be Vidék.MA hírportálunknak, aki sportolóhoz méltó módon visszafogottsággal, de mégis nagy örömmel adott hírt a magyar csapat sikereiről.

Miklós pályafutásáról érdemes tudni, hogy immár háromszoros Európa-bajnokként adott interjút, miután a WEKAF Európa-bajnokságon a kontinens legjobb eskrima harcosai gyűltek a román fővárosban, hogy megküzdjenek egymással az érmes helyezésekért.

A magyar válogatott 6 fős csapatában a kisújszállási származású, de debreceni színekben versenyző Deák Miklós nem is akár hogyan lett újabb Európa-bajnok, mert a születésnapján zajlott küzdelemben az Eskrima Debrecen versenyzőjeként három Európa-bajnoki címet és egy második helyet is szerzett.

A kisújszállási származású Deák Miklós háromszoros Európa-bajnok lett!

Bármennyire is annak tűnik egy sportolónál, Miklósnál sincs úgy hogy ne küzdene meg az élet különböző feladataival.

Így volt ez akkor is, mikor Kisújszállásról Debrecenbe költözött el kedves felesége révén, és kislányuk is ott született már. Ennek ellenére mégis naponta ingázik a két város között, hiszen munkája még mindig szülőföldjére hívja.

Az edzésekkel sem volt ez másként.

Egy sportolótól várható módon az élet kockái egymáson alkottak egészet és miközben az Európa bajnokságra történő felkészülésekről kérdeztük, úgy nyilatkozott:

A felkészülés kemény volt hiszen rendes edzések háromszor voltak hetente a felkészülés utolsó 2 hónapjában pedig csak a vasárnap volt pihenés.

Majd hozzátette a kemények felkészülésekről:

Minden hétköznapi edzés 7’30-tól 23 vagy 24 óráig tartott, szombaton pedig 9- 13-ig nyomtuk.

Jöjjenek akkor az eredmények amelyre büszke lehet minden kisújszállási, debreceni és minden magyar

Az elért eredmények alapján Miklós lett a magyar csapat legeredményesebb versenyzője aki megköszönte mesterének, Dankó Ferencnek, edző és versenyzőtársainak, Dobi Leventének, Nagy Tamás mesternek, Szabó Balázsnak, Kovács Péternek, Mokos Bélának, Harangi Attilának és a magyar csapatnak a sok segítséget.

Köszönettel tartozok feleségemnek, Deákné Felföldi Kornéliának, nagylányomnak, Deák Mercédesznek türelmükért, hogy mindig mellettem álltak. Köszönöm a rengeteg gratulációt. Hajrá magyarok!

– mondta

Így ért véget az Euróba bajnokság

A magyar válogatott

• 7 arany,
  • 6 ezüst és
  • 6 bronzéremmel zárta a kontinensviadalt.

Eredmények:

Deák Miklós (Eskrima n Debrecen): First hit stick: 1. hely First hit knife: 1. hely Full contact double stick: 1. hely Full contact single stick: 2. hely

Dobi Levente (Eskrima Balmazújváros): Formagyakorlat: 1. hely First hit knife: 1. hely First hit stick: 2. hely Full contact single stick: 2. hely Full contact double stick: 3. hely

Nagy Tamás mester (Eskrima XIII. kerület, Budapest): Formagyakorlat: 1. hely Full contact single stick: 1. hely First hit stick: 2. hely First hit knife: 3. hely

Téti István (Eskrima XIII. kerület, Budapest): First hit stick: 2. hely First hit knife: 2. hely

Lévai Orsolya mester (Eskrima XIII. kerület, Budapest): Full contact single stick: 3. hely First hit knife: 3. hely

Gyurkovics Szabolcs: First hit knife: 3. hely Full contact double stick: 3. hely

A csapatképen balról: Lévai Orsolya, Téti István, Deák Miklós, Dobi Levente, Nagy Tamás, Gyurkovics Szabolcs látható akik így hatan képviselték Magyarországot az Európa Bajnokságon Romániában Bukarestben.

Miklós hozzátette: 2020-ban részt veszünk a Világbajnokságon is ami Cebu városában kerül megrendezésre, de addig is idén lesz OB és kupaversenyeken kívül még a környező országokba is indulunk megmérettetéseken.

A kupák 3x Europe bajnoki 3x Magyar bajnoki 2xKarcag bajnoki fentről lefelé és többszörös bajnoki helyezett

Összegezve talán annyit mondanánk: A Nagykunságnak újból érdemes büszkének lenni!