Hivatalosan is alátámasztották: koronavírusos személyre bukkantak Túrkevén

A vírussal fertőzött illető kórházban van, de még nem indult el a kapcsolatok feltárása – közölte a polgármester az esetről.

Megvan az első hivatalos túrkevei pozitív koronavírus teszt! – kezdte a beszámolóját Sallai Róbert Benedek, Túrkeve polgármestere.

 

A továbbiakban a város első emberének közleményét olvashatják:

Sajnálattal tájékoztatom a város lakosságát, hogy a mai napon kaptam értesítést arról, hogy megvan az első hivatalosan azonosított pozitív teszt városunkban a SARS-CoV-2 néven világjárványt okozó koronavírusra.

Mindenkit emlékeztetek arra, hogy a 2019-es évben indult világjárványt okozó vírus halálos áldozatainak száma meredeken emelkedett 2020 első felében, és mint többször megírtam: NEM MÚLT EL VESZÉLY! Az elsősorban idősebb szeretteinket veszélyeztető, de már minden korosztályra érdemi kockázatot jelentő vírus itt van a városban. Nem tudhatjuk, hol terjed a városunkban, de biztosan állíthatjuk: a vírus nem ejtőernyőn érkezett ide.

Az ÁNTSZ-szel, a kormányzati szervekkel egyeztettem, még nem indult el a kapcsolatok feltárása, az érintett kórházban van, jelenleg állapota stabil. Ennek ellenére a városban ismét tényleg érdemes sokkal fokozottabban vigyázni!

KÉREM, mindenhol tartsák meg a védelmi intézkedéseket és előírásokat!
Közösségi használatú helyeken maszk használata, fertőtlenítés egyaránt indokolt! Kerüljék a tömeget, a zárt teret, főleg a klimatizált helyiségeket, ahol sokan vannak!
Fokozottan figyeljenek egymásra, figyeljenek magukra!

Nagyon féltem a várost, mert szerintem egy hamis biztonságérzet terjedt el, és gyarapodott a szkeptikusuk száma, akik nem hisznek a vírusban, pedig a veszély valós, és itt van a városban.

 

Hirdetés* 

A bejegyzés itt érhető el

No Comment

POPULAR POSTS

Ajánlat

Társadalmi célú felhívás*

Ajánlat
Close
%d blogger ezt szereti: