Fények vakondja tizedszer – pályázzon Ön is!

Az integráció jegyében hirdetett pályázatot amatőr íróknak a Vakok és Gyengénlátók Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Egyesülete. Az immár tizedik alkalommal meghirdetett Fények vakondja elevezésű pályázat országos verseny, ahol látássérültek és épek egyaránt indulhatnak. E felhívással idén az irodalmi seregszemle a tizedik jubileumához érkezett – tájékoztatták médiánkat a lehetőségről.

 

Egyesületünk elnöksége nemrégiben határozott arról, hogy kiírja, pontosabban folytatja a korábban is nagy sikernek örvendő művészeti pályázatot. Minden évben egy-egy tematika köré épül a verseny. Az idei év témája a Hold

– kezdte Pesti Zoltánné, a Vakok és Gyengénlátók Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Egyesületének elnöke.

Egy vakon született ember számára a Hold, hasonlóan mint a színek, megfoghatatlan dolog. Tudja, hogy van, de fényét sohasem látja, meg nem foghatja, változásait nem is igazán értheti. Éppen ezért arra invitáljuk őket, képzeletükre hagyatkozva meséljenek nekünk Holddal kapcsolatos történeteket – tette hozzá.

 

Pályázni 2021. március 12-ig lehet, jeligével ellátott novelláit bárki beküldheti, könnyebbség, hogy egy személy több művel is pályázhat.

A műve(ke)t bármilyen szöveges dokumentum formájában várják, kérik, a képeket, képformátumot mellőzzék!

A művek terjedelme ne legyen több három oldalnál, Times New Roman betűtípussal, 12-es betűmérettel. Kizárólag prózai alkotásokat várnak, a verses pályázatokat automatikusan érvénytelennek nyilvánítják. A pályázók műveit szakmai zsűri bírálja el. A zsűritagok elé a pályamunkák csak jeligével ellátva kerülnek, a jeligéhez tartozó személy kilétét a zsűri is csak a bírálat végén ismerheti meg.

Hirdetés*

Ehhez kérnek minden pályázót, válasszon magának egy jeligét és egy „biztonsági” pótjeligét is arra az esetre, ha választott neve már foglalt lenne. (Aki több művel pályázik, minden műhöz külön jeligét adjon meg!) Ezzel a jeligés rendszerrel is szeretnék biztosítani a verseny tisztaságát.

A verseny végeredményének kihirdetésére Szolnokon kerül sor, egyesületünk a Költészet Napja és a pályázat eredményhirdetése alkalmából szervezett rendezvényén, melynek időpontja később kerül kihirdetésre – írták.

A pályázati adatlap és pályázati kiírás elérhető a Pafi.hu weboldalon:   http://www.pafi.hu/_pafi/palyazat.nsf/ervdocidweburlap/31DAD48C542F5996C125865800677FCB–   , valamint az Egyesület weboldalán: http://www.jnszmvakok.hu/?page_id=2404&fbclid=IwAR1j_Z7i2P_zCHnLyC66wxnFomShL3siaxS1T5T0a7Hco5H426RfJn5Mzzo

 

A Vakok és Gyengénlátók Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Egyesületének elnökeként nagy örömmel is büszkeséggel tölt el, hogy hagyományt teremtetünk, és mindenkit csak biztatni tudok, hogy küldje el novelláját nekünk

– zárta szavait az Egyesület elnöke.

No Comment

POPULAR POSTS

Ajánlat

Társadalmi célú felhívás*

Ajánlat

Close
%d blogger ezt szereti: