A kép illusztráció. Fotó: internet

Békésen azt kérik, csak akkor vegye igénybe az egészségügyi ellátást ha sürgős szükségük van életveszély vagy tartós egészségkárosodás elkerülése érdekében

2020. március 16-tól kezdődően a vészhelyzet megszűnéséig a betegek tervezett egészségügyi ellátását a szakrendeléseken csak akkor vegyék igénybe a lakosok, ha arra sürgős szükségük van, életveszély vagy tartós egészségkárosodás elkerülése érdekében. A mai naptól az általános és középiskolákban a digitális munkarend került bevezetésre, a diákok távoktatás formájában tartanak kapcsolatot a pedagógusokkal. 2020. március 17. kedd 00.00 órától bezárnak a helyi bölcsődék és óvodák, ezekben az intézményekben a rendkívüli szünet egyelőre 2020. március 31-ig tart, ha a későbbiekben is szükséges lesz, meghosszabbításra kerül.

Kálmán Tibor, Békés város polgármestere 2020. március 15-én rendkívüli egyeztetést tartott az önkormányzati intézmények, az egyházak és az oktatási intézmények vezetőivel a koronavírussal kapcsolatban kialakult veszélyhelyzet miatt. Több olyan döntés született, amelyet a lakosság egészségének megóvása érdekében hoztak a kormányrendeletekben és kormányhatározatokban előírtak szerint.

A kormányrendeletben foglaltakat alapul véve – amennyiben indokolt, az intézményvezető döntése alapján – a járvány elleni védekezésben résztvevő munkavállalók gyermekei számára a bölcsődében és az óvodában folyamatos ügyeletet biztosítanak. Nyomatékosan kérik, hogy a szünet idejére a gyermekeket ne a nagyszülőknél helyezzék el, hiszen továbbra is az idős korosztály a legveszélyeztetettebb.  Ezúton kérik a munkaadókat, hogy amennyiben tehetik, engedjék otthonról, távmunkában dolgozni a szülőket. Az önkormányzat és intézményei is mindent megtesznek ennek érdekében.
A mai naptól a fogorvosi alapellátás szünetel, csak sürgős esetben keressék a fogorvost. Tüdőszűrő vizsgálatokat sem végeznek egyelőre. A veszélyhelyzet idején a keresőképtelenségről szóló igazolásokat nem szükséges kéthetente meghosszabbítani.

 

Hirdetés*

Békésen egyetlen gyermek és diák sem marad étkezés nélkül, a gyermekétkeztetést továbbra is zavartalanul biztosítja Békés Város Önkormányzata és intézményei. A mai napon felmérjük az igényeket, hogy csak annyi adag ételt készítsen az étkeztetést végző cég, amennyi szükséges. Az ebédlők nyitva lesznek, de az ételeket csak elvitelre fogják készíteni a közösségi érintkezés csökkentése érdekében. Bővebb tájékoztatást az intézményvezetőktől kaphatnak az érintettek.

Bezárnak az idősek klubjai is, az étkeztetés biztosított lesz az idős korosztály számára, az ételek esetleges házhoz szállításában is segítséget nyújtanak az intézmények. Az egyházak, a helyi missziók segítségével szükség szerint a bevásárlásban is segítséget kaphatnak az idősek.

 

A kulturális központ, a múzeum, a civil ház, a könyvtár nagyobb rendezvényei elmaradnak. A 10-15 fős kisebb csoportos foglalkozásokat egyelőre a megfelelő biztonsági intézkedések mellett megtartják.

A koronavírussal kapcsolatos legfontosabb információ, hogy ismereteink szerint városunkban továbbra sincs fertőzött. Amennyiben bárkinek tudomása van magára hagyott idősekről, kérjük, jelezze Békés Város Önkormányzata felé.

 

Kérjük a lakosságot, hogy csak a halaszthatatlan ügyeiket intézzék, kerüljék a még családon belüli rokonlátogatásokat is. Kiemelt figyelmet fordítsunk az idős családtagjainkra, hiszen ők a legveszélyeztetettebb korosztály.

 

Figyeljék folyamatosan a hiteles információkat a koronavirus.gov.hu oldalon! Békés Város Önkormányzata folyamatosan tájékoztatja a lakosságot a Békés városát érintő további tervezett intézkedésekről városunk Facebook oldalán és a Békés Mátrixon – olvasható az MTI/OS által közreadott polgármesteri közleményben.

 

POPULAR POSTS

Ajánlat

Társadalmi célú felhívás*

Ajánlat

Close
%d blogger ezt szereti: