Így fejlődik Kenderes (Egészségmegőrző csomagok kiosztása, programok, több százmilliós értékű műszaki fejlesztések)

Bogdán Péter polgármester igyekszik folyamatosan tájékoztatni a lakosságot, illetve a környéken élőket milyen programokat, lehetőségeket is kínál Kenderes, illetve milyen közösségépítő eseményekre került sor eddig, és mik várhatóak a közeljövőben amelyből most bemutatjuk a jelentősebbeket

 

Amint azt évekkel korábban írtuk az Alföld szívében elhelyezkedő Kenderesről: magában hordozza az alföldi települések jellegzetességét, hangulatát, amely megnyilvánul a határt beterítő búzamezők és kukoricatáblák, erdősávok, ligetek természeti környezetében és a 90-100 éves vagy ennél régebbi lakóházakban.

A város így igyekszik ápolni múltbeli hagyományait is, de lakosainak egészségét is.

Többek között az elmúlt hetekben az óvodás és általános iskolás gyermekektől kezdődően az idősebb korosztályig átfogóan több száz egészségmegőrző csomagot osztott ki az önkormányzat melyekben a gyümölcsöktől a kekszeken át a vitaminbevitelt pótló cseppek is nagy segítséget nyújtottak a lakosság számára.

 

 

A településen egyúttal fejlesztések is zajlanak:

1., Hosszúháti kövesút felújítása.
2., Pádár- kastély felújítása
3., Városháza felújítása (1), energetikai korszerűsítése
A három projekt közel ötszázmillió forintból valósult meg összesen – tájékoztatta Vidék.MA hírportálunkat dr. Tóbiás Ferenc jegyző.
Bogdán Péter polgármester pedig hozzátette beszámolói által:
 •  Befejezéséhez közeledik a Hosszúháti út felújítása.
 • A Kenderesi Sportegyesület részére kifizetésre került az ez évi támogatásból az első 200 ezer forintos rész.
 • Az Egészségház tetőfelújítása is előttünk áll.
 • Több millió forintot fordítottunk a járvány elleni védekezésre.
 • Az idén elvonásra kerül a gépjárműadó összege, ami éves szinten közel 20 millió forint és jelentős bevétel kiesést jelent a város számára.

 

 • 73 fő közmunkás foglalkoztatására kapott lehetőséget városunk, akik a térkőgyártástól a köztisztasági munkákon át a parkosításig sokféle feladatot látnak el.
 • Megújult a Horthy-liget, és még május végén megnyílt a játszótér.
 • Munkába állt Kenderes területi védőnője.
 • Lezajlott a COVID- 19 vírus jelenlétét szűrő vizsgálat Kenderesen amelyre 23 főt hívtak be. Fertőzött nem volt.

 

 • 500 db 30 ml-es Béres-csepp adományt kaptunk a Béres Gyógyszergyár Zrt-től. Ehhez vásárolt városunk annyit, hogy minden 70 évét betöltött kenderesi és bánhalmai lakó kapjon belőle. Az adomány tartalmazott még mást is amelyet meglepetésnek szántunk, és a visszajelzésekből ítélve sokan örültek neki.
 • Számos közérdekű adatigénylésnek tett eleget Jegyző Úr képviselői kérésre.

 

Mindezek után köszöntötték Gyermeknap alkalmából a gyermekeket, majd Trianon 100. évfordulójáról, és vitéz nagybányai Horthy Miklós Kormányzó Úr, a Vitézi Rend alapítója és első főkapitánya, Kenderes Díszpolgára 152. születésnapjáról is megemlékeztek.

 

Trianon 100. évfordulóján az alábbi alábbi megemlékezést tartották:

 

Lovasversenyt is rendeznek

Vidék.MA hírportálunk programajánlói között már felhívta olvasóink figyelmét, hogy 2020. június 27-én 9 órától szabadidős lovasverseny kerül megrendezésre díjugratással, ügyességi versennyel, díjlovaglással.

A rendezvény megtekintése ingyenes, és a helyszínen becsületkassza fog működni.

Minden érdeklődőt szeretettel várnak!

 

 

 

 

No Comment

POPULAR POSTS

Ajánlat
Társadalmi célú felhívás*

Ajánlat

Close
%d blogger ezt szereti: