A Református Nagytemplom Debrecenben. Fotó: Bodnár Csaba/Vidék.MA hírportál

Harangjáték szól vasárnap a debreceni Nagytemplomból

Huszonnégy harangból felcsendülő harangjáték lesz hallható vasárnap a debreceni református Nagytemplomban annak emlékére, hogy az első istentiszteletet 1819. november 24-én tartották az ikonikus épületben – adta ki a tájékoztatást a helyi egyházközség pénteken.

 

Emlékeztettek arra, a Debrecen-nagytemplomi református egyházközség elnöksége a múlt év végén, a kétszáz éves jubileum alkalmából határozta el, hogy méltó és maradandó emléket állít az első istentiszteletnek.
 

Az egyházközség tavaly novemberben hirdetett adománygyűjtést egy 24 harangból álló harangjáték elkészítésére, amely – mint írták – “kivételes zenei ritkaságnak számít hazánkban”.
 

A harangjáték elkészítéséhez szükséges 20 millió forint rövid időn belül összegyűlt az adományozóknak köszönhetően, akik között magánszemélyek, vállalatok, egyházi és önkormányzati szervek is voltak – jelezte az egyházközség.
 

A nagytemplomi harangjáték beprogramozott művei között zsoltárok, komolyzenei művek és népdalok egyaránt megtalálhatók. A dallamok először a vasárnap délelőtti ünnepi hálaadó istentiszteleten csendülnek fel, amelyen Fekete Károly tiszántúli református püspök hirdet igét.
 

A harangjáték adventkor minden vasárnap megszólal majd, és a későbbiekben a tervek szerint naponta hallható lesz.

 

MTI

No Comment

POPULAR POSTS

Ajánlat

Társadalmi célú felhívás*

Ajánlat
Close
%d blogger ezt szereti: