A jelek szerint tovább dőlnek a dominók a fideszes porpaganda média zsugorodása terén. Több megyei napilap heti lappá változik, többek között a Mészáros Lőrinc utcában szerkesztett szolnoki Új Néplap is.
Mindezt „megújulásnak” írja a lapokat kiadó Mediaworks, ami Mészáros Lőrinc oligarcha érdekeltségébe tartozik
A Mediaworks Hungary Zrt. a Media1-nek eljuttatott közleményben bejelenti, hogy 2026. augusztus 1-jétől megújul a Magyar Nemzet és több vármegyei napilap is, melyek a következők: Békés Megyei Hírlap, Délmagyarország, Észak-Magyarország, Fejér Megyei Hírlap, Hajdú-bihari Napló, Kelet-Magyarország, Napló, Petőfi Népe, Somogy Megyei Hírlap, Tolnai Népújság, Új Dunántúli Napló, Új Néplap.
Ezek a lapok a jövőben hetilapként jelennek meg, és szombatonként jutnak el az előfizetőkhöz. A kiadó minden előfizetőjét levélben tájékoztatja.
Azt írják, a megújulás célja nem kevesebb, hanem több érték biztosítása az olvasóknak. „Az új hetilapok tartalmasabb, olvasmányosabb formában jelennek meg: nagyobb hangsúlyt kapnak a hosszabb írások, interjúk, riportok, elemzések, háttéranyagok, véleménycikkek, valamint a közéleti, gazdasági, kulturális, társadalmi és helyi közösségi témák.”
Hozzátették, a változás az audience first, azaz az olvasói igényekből kiinduló működés része. A Mediaworks célja, hogy a nyomtatott termékek abban a formában adjanak valódi értéket, amelyben az olvasók ma a leginkább igénylik: rendszerezett, megbízható és kényelmesen fogyasztható tartalomként. A gyors hírek továbbra is digitális csatornákon, a print termékek weboldalain érhetők el, a megújuló nyomtatott lapok pedig a tájékozódást, a megértést és az élményszerű olvasást szolgálják.






