Kezdőlap Nagykunság Tisza-tó: Véget érhet a jetski-s örület- Lesújt a rendőrség!

Tisza-tó: Véget érhet a jetski-s örület- Lesújt a rendőrség!

287
0
REKLÁM

Ljasuk Dimitry számolt be arról a napokban tartott egyeztetésről, amelyet a Tisza-tó méltányos hasznlatának érdekében tartottak Sarudon.

Mint bejegyzésében írta:

Jó hír érkezett a Tisza-tónak.
Íme a Tisza-tó biztonságáról, természeti értékeiről, jövőjéről tartott kerekasztal-beszélgetést és lakossági fórum eredménye:
-Nyáron több alkalommal is lesz vízi traffipax és sebességmérés a Tisza-tavon.
-Közösen kezdeményezzük a jetskik és jet hajók kitiltását a Tiszavalki-medencéből, a Poroszlói-medencéből, a Tiszafüredi-medencéből, valamint a Kis-Tisza és tiszafüredi Holt-Tisza területéről.
-Sürgősen szükség van a Tisza-tó teljes körű közlekedési, turisztikai és természetvédelmi kitáblázására.
-A Tiszavalki-medence legértékesebb területein vissza kell állítani a költési időszak alatti természetvédelmi korlátozásokat, és csökkenteni kell a környezetterhelő motorok használatát.
 A fórumon a Tisza-tó használatában érintett szervezetek és közösségek képviselői ültek egy asztalhoz: a Vízirendészet, a Hortobágyi Nemzeti Park, a KÖTIVÍZIG, a MOHOSZ, a vízitúrázók, a vízisportolók, a kikötőüzemeltetők, a turisztikai szereplők, valamint a jetskisek képviselői.
További részletek az egyeztetésről:

👉 Ne maradj le a legfontosabb hírekről!

Iratkozz fel, és hetente összefoglaljuk neked a legfontosabb eseményeket – röviden, érthetően.

Nem küldünk semmit feleslegese! Olvasd el privacy policy -nkat.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

3 × kettő =